نشانه های نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) در کودکان

نقص توجه و بیش فعالی (ADHD)  یکی اختلالات دوران کودکی است. مشخصه این اختلال کاهش توجه و افزایش بیش فعالی و رفتارهای تکانشی در کودکان است. این کودکان معمولا در عملکرد های تحصیلی و همچنین در موقعیت های اجتماعی دچار مشکل می‌شوند. 

کودکان می‌توانند دچار نقص توجه، بیش فعالی و یا هر دو این موارد شوند و علائم آن باید حداقل ۶ ماه به طول بیانجامد. باید توجه داشت که نشانه های این اختلال حداقل باید در دو محیط مختلف مشاهده شود. به عنوان مثلا اگر کودک در منزل این علائم را داراست باید در مدرسه هم بتوان این علام را مشاهده کرد.

ADHD می‌تواند با موارد دیگری هم مثل اختلالات یادگیری، اختلالات اضطرابی، اختلالات خلقی مثل افسردگی و… همراه شود و کودک را بیش از پیش به دردسر اندازد.

نکته مهم این است که برای مشخص شدن اینکه آیا کودک ما دچار این اختلال است یا خیر باید حتما از یک متخصص کمک بگیریم و در صورت تشخیص این اختلال پیشنهادات درمانی درمانگر را دنبال کنیم.

در این ویدیو دکتر الهام آقائی دکترای روانشناسی بالینی و عضو هیئت علمی دانشگاه در مورد نشانه های اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) صحبت می‌کنند.

ویدیو دکتر آقایی در مورد ADHD در کودکان

آزمون رایگان کانرز برای ADHD

خبر خوب این که می‌توانید از طریق لینک زیر تست و آزمون نقص توجه و بیش فعالی (ADHD) را به صورت رایگان انجام دهید و برای تفسیر تست با کلینیک حال خوب تماس بگیرید.

Block "256" not found