کلینیک مشاوره تحصیلی

در باره کلینیک مشاوره تحصیلی:

از عواملی که در روند تربیتی و تحصیلی دانش‌­­آموزان نقش بسیارمفید و موثری دارد، همراهی یک مشاور است. مشاوره تحصیلی صرفاً به دانش‌­آموزان محدود نمی‌­شودو یکی از انواع مشاوره است که در آن به دانش‌­­آموزان و یا دانشجویان کمک می‌­شود تا بهترین تصمیم را در بین تمام راه­‌حل­‌هایی که به ذهن‌­شان می‌­رسد، انتخاب کنند. گاهی فقط تردید در انتخاب رشته تحصیلی باعث نیاز برای مشاور تحصیلی گرفتن نمی‌­شود، بلکه افراد در طی انجام مشاوره تحصیلی متوجه علایق، استعدادها و همچنین نگرش خود به مسیر آینده می­‌شوند.همچنین برنامه‌­ریزی و تکنیک­‌های مناسب برای درس خواندن را هم یاد می­‌گیرند زمانی­که دانش‌آموزی دچارمشکلات روحی و افت تحصیلی و همینطور در مسیر انتخاب قرار می گیرد، قدم اول برای کمک به او، مشاوره است. در واقع مشاوره تحصیلی صرفاً به مساله درسی و افت تحصیلی دانش‌­­آموز نمی­‌پردازد، بلکه می­‌خواهد بداند چه عواملی باعث شده تا او دچار مشکلاتی در عملکرد زندگی و تحصیلی شده‌­است.

می توان گفت یک مشاور تحصیلی تخصصی، ابتدا باید یک مشاور روانشناس ماهر باشد زیرا آشنایی با اصول یادگیری و تربیتی وشناسایی توانایی های شناختی و تقویت استعداد های فردی مسئله بسیار مهمی است که ما در مرکز روانشناسی حال خوب به تمامی این ابعاد می پردازیم.

مشاور تحصیلی می تواند در زمینه های: آموزش مهارت های مطالعه و یادگیری،برنامه ریزی تحصیلی ، کاهش اضطراب امتحان و کنکور ، بررسی افت تحصیلی ، پیشرفت تحصیلی،اصلاح خواب و تغذیه،تقویت اعتماد به نفس و کنترل اضطراب و استرس،آموزش مهارت های زندگی و ایجاد انگیزه،آموزش مهارت های تربیتی به والدین،ارائه راهکار برای حل مشکلات روحی و روانی و در نهایت هموار کردن مسیر دانش آموزان برای موفقیت در زندگی کمک شایانی نماید.